Przechwałki i sznureczki

Dawno już niczym się nie chwaliłem. Po części dlatego, że nie było specjalnie czym (choć stale zapraszam do działu obok [w tamtą >>> stronę] w którym staram się umieszczać informacje o tym, co z moich przekładów już się ukazało).

Czas więc najwyższy – z literatury dziewczęcej (wydawca twierdzi, że od lat 12 i ja w to wierzę, choć w życiu nikogo nie wychowywałem)  staraniem wydawnictwa Jaguar ukazała się książeczka pt “Co za tydzień”  wię jeśli komuś z Was brakuje pomysłu na prezent dla młodszej siostry/siostrzenicy kogokolwiek, to szczerze polecam – za “naszych” czasów takich książek nie było.

Chłopcom z kolei, chłopcom zainteresowanym fantastyką, kupić można “Oko Helma”, pierwszy tom trylogii fantasy, rozgrywającej się w  świecie Forgotten Realms.

Żeby jednak całego posta nie trawić na autoreklamę polecam kilka linków:

Wenedyk -  fascynująca językowa przygoda, Jan van Steenbergen pokazuje jak wyglądałby nasz język, gdyby Słowianie (Polanie?)  zostali zromanizowani – inaczej mówiąc Polska jenzyk – Romanska jenzyk.

1st International Colletion of Tongue-Twisters  – czyli Pierwszy Międzynarodowy Zbiór Łamańców Językowych. – Nie tylko Polacy mają swoje chrząszcze w trzcinie.

Ulisses audio - nie każdy musi kochać tę książkę. Większość jednak powinna ją przeczytać, a co najmniej połowa populacji – wysłuchać jej. Dlatego właśnie warto kliknąć i ściągnąć (zupełnie legalnie) MP3

Comments (6) to “Przechwałki i sznureczki”

 1. O! Nie spotkałeś gdzieś przypadkiem nagranego Kubusia Puchatka? Bo Ulissesa na pamięć jeszcze nie znam, więc do nauki angielskiego nie bardzo mi się to nada. A Kubuś byłby w sam raz – chociaż z darmową wersją będzie pewnie problem…

  PS
  Dzieci wciąż nie posiadam :)

 2. Spotkać, to spotkałem, ale w wersji “legalnej inaczej” ze znalezieniem której raczej i Ty nie będziesz mieć problemów…

 3. Uhm… :(
  To sprawdzę chociaż, czy lektor tego Ulissesa wyraźnie czyta… :D

 4. Mółt interesęci, śpieczalemięć Weneryk.
  Bona łowórz!

 5. Dru: gdzie to sprzedają? :)

 6. Czteropak piwa można kupić w większości sklepów spożywczych.

Post a Comment
*Required
*Required (Never published)