Szekspir w księgarniach

Krótka informacja. Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się niedawno książka Andrew Donkina – “Dramatyczne wybryki Williama Szekspira”. Tłumaczyłem – ja.

Comments (9) to “Szekspir w księgarniach”

 1. Gratulacje. Sądząc z opisu książki tłumacząc musiałeś się również dobrze bawić. :)

 2. Ojej. Komentarz mi znikł. Czyżby akismet, diabeł wcielony?

 3. Tym razem to wg mnie nie akismet tylko moje ustawienie. Zmieniłeś nicka i musiałem cię akceptować. (u mnie każdy komentator musi za pierwszym razem dostać imprimatur :) )
  A przy Szekspirze bawiłem się rzeczywiście nieźle. No i miałem potężny stres, kiedy doszło do tłumaczenia epitafium, które Will sam sobie napisał. Jako że nigdzie nie znalazłem polskiej wersji sam musiałem… Szekspira… scaaary :)

 4. Ładne rzeczy, Wielkiego Dramaturga będa mi tu obsmiewać :D
  A o czym to jest? To znaczy, czy te historie są wiarygodne, czy ot tak pisane pod publikę – bo ten komentarz na merlinie jest cokolwiek dwuznaczny…

 5. PS
  Dru’ :D założyłeś sobie nowego bloga? czy to hohlik tylko?

 6. To jest zupełnie normalna “biografia” Szekspira – z tym, że oczywiście bardziej popularna niż naukowa i pisana z humorem i dowcipem :) Tak dla młodszych nastolatków. W ogóle cała ta seria jest taka i powiem Ci, że zanim jeszcze zacząłem cokolwiek tłumaczyć, a już byłem w miarę dorosły to o Egipcjanach czytałem z zapartym tchem…

 7. No ja nie powiem kto tu tak do mnie pisze. ;)
  Dodatkowo jeszcze jak przystało na rasowego sklerotyka zrobiłem błąd w nazwie własnego bloga. :)
  Zmiana nicka jest zdecydowanie na lepsze. Zaoszczędzi się czasu na wpisywanie.

  BTW ‘sto lat za berkeley?’ znika powoli w cyberprzestrzeni. Może jakąś małą stronkę zrobić na dyskusję? Od czasu do czasu ktoś dodaje tam jakiś komentarz.

 8. Ale jak to znika? To znaczy, wydaje mi się, że nie ma problemu z dotarciem do tego posta – tym bardziej, że jak ktoś coś napisze, to na głównej widać to w “recent comments” Oczywiście, jeżeli po demokratycznym głosowaniu okaże się, że wszyscy chcą innej organizacji tego tematu to nie widzę przeszkód, ale można przecież wrzucić sobie link bezpośredni do ulubionych, albo RSS-a.
  A nowy nick Druidha jest bardzo dobry. Taki przyjazny dla użytkownika:)

 9. A! Z tymi ulubionymi świetny pomysł. Że też na to nie wpadłem. Na co dzień nie korzystam to zapominam że coś takiego istnieje.

  Ciesze się że nowy nick ci się podoba. W zasadzie to jest to trochę twój obowiązek, bo sam go wymyśliłeś. :D

Post a Comment
*Required
*Required (Never published)